Jdi na obsah Jdi na menu
 


O naší dovolené jsme se rozhodli zabalit si spacáky a vyrazit na Křivoklátsko a přilehlé okolí. Ráno nás musela odvést hlídka na vlak, protože před 5 hodinou ranní nejel žádný autobus. Cesta na Křivoklát vlakem znamenala 3 přestupy, čehož jsme se báli, ale vše dopado dobře. Přijeli jsme do obce Křivoklát a začali hledat ubytování. Marně. Museli jsme se spokojit s rekreačním střediskem Ludmila, kde jsme platili 200,- Kč/os za noc. A vyrazili jsme na hrad.

     Ihned jsme běžili k pokladně a zakoupili si 3 okruhy (interiér 100,- Kč, velká věž 70,- Kč a přízraky Křivoklátska 60,- Kč za osobu). Jako druhotný úkol bylo sehnání turistické známky a to se podařilo.

     Vzhledem k tropickému počasí bylo na hradě příjemně a to především v mučírně. Zde jsme byli seznámeni s tajemstvím ,,čachtické paní ", které nás později inspirovalo ke shlédnutí filmu v kině.

Na nádvoří byla spousta krámků, dílen a výstav fotografií. A taky zmrzlina - něco pro Hanču.

ObrazekCelkově se nám hrad líbil, především zajímavé přednášky průvodců. V prostorách Přízraků byly vystavené různé strašidelné postavy, tajemně nasvícené a ozvučněné.

Při návratu jsme se šli vykoupat do Berounky. Ráno jsme opět brzy vstávali, předali klíče a utíkali na vlak směrem Beroun.

V Berouně jsme se ubytovali v autokempu Plešivec. Zde jsme vybalili věci a šli si prohlédnout město. Navšívili jsme Medvědárium a rozhlednu Městská hora.

Třetí den brzy ráno jsme z Berouna jeli domů do Děčína.

Cesta vlakem nás stála oba dva 598,- Kč za celý výlet.